Aastaseminar “Digipööre raamatupidamises”

2. dets 2015

Aastaseminar “Digipööre raamatupidamises”


26. – 27. novembril 2015 toimus Majandusarvestuse Õpetajate Kogu aastaseminar Sagadi mõisas.

Ettekannetega esinesid Tiia Randma (SA Kutsekoda juhatuse liige, OSKA programmi juht) ja Kaire Sõmer (OSKA programmi majandusarvestuse valdkonna koordinaator), kes andsid ülevaate OSKA programmist, selle raames tehtud  tööjõu- ja oskuste vajaduste analüüsist, tulevikutrendidest ja arengutest.
Slaidid leiad SIIT.
Tuulikki Sillajõe, Aime Lauk ja Alan Vask tutvustasid Statistikaameti teenuseid teel andmete kogujast andmete pakkujaks. Slaidid: Riiklik statistika,  tooted ja uued tooted.
Margus Tammeraja (Eesti Raamatupidajate Kogu juhatuse esimees) ja Taavi Hõbejõgi (majandustarkava Erplybooks arendaja) rääkisid raamatupidamisprogrammide tulevikuperspektiivist majandusarvestuse automaatjuhtimissüsteemiks, ehk lollvarast tarkvarani – kas tulevikus on raamatupidajaid üldse vaja? Ettekande slaidid SIIN.
Mati Maasik  AS Telemast rääkis e-arvetest ja elektroonilisest andmevahetusest. Slaidid
Gaili Parts (Rahandusministeeriumi ettevõtluse ja arvestuspoliitika osakonna jurist) ja Kurmet Ojamaa (Rahandusministeeriumi ettevõtluse ja arvestuspoliitika osakonna juhataja) tutvustasid raamatupidamise seaduse “digipööret”.
Sander Aasna (AS Eesti Post (Omniva) ärisüsteemide üksuse juht) tutvustas Omniva e-arvete süsteemi kasutamist.

Inno Kalberg (
AS Sangar finantsjuht) rääkis oma kogemusest üleminekul e-arvetele.

 Pildid

 

Seminari toetasid:
EestiŠveits Tööjõuvajaduse seire- ja prognoosisüsteemi loomine SA KutsekodaEBSOmnivasangareesti statistikaTelema

Lisa kommentaar