Sander Karu


Sander Karu 2012
Sander Karu (1959) on lõpetanud Tallinna Polütehnilise Instituudi 1982. aastal ja Tartu Ülikooli majandusteaduskonna ärijuhtimise magistrina, cum laude, 1998.a. 
On osalenud erinevates koolitusprogrammides Suurbritannias, Taanis, Austrias, Rootsis, Soomes jt riikides ja täiendanud oma teadmisi Tallinna Tehnikaülikooli doktorantuuris. Kuulunud alates 1999.a. Euroopa Majandusarvestuse Assotsiatsiooni (European Accounting Association) liikmeskonda.
Töötab koolitajana, viies läbi avalikke ja sisekoolitusi (tellimuskoolitusi). Rohkem kui 25.a. jooksul on ta konsultandi ja mentorina on klientidele koostööpartneriks lisandväärtuse loomiseks vajalike teooriate juurutamisel praktikasse alljärgnevates valdkondades:
  • finantsjuhtimine, juhtimisarvestus ja raamatupidamine,
  • strateegia juurutamine ja tulemuslikkuse mõõtmine,
  • õnnelik meeskond.
Tasuta lugemiseks artiklid, vaatamiseks videod ja lisainfo koolitustest http://www.sanderkaru.ee/finantskoolitused/
Kuulub mitmete äriühingute juhtkonda. Varem on töötanud International University Audentes finantsjuhtimise õppetooli hoidjana ja lektorina, juhtimis- ja finantstreenerina ASis Invicta ning tippjuhina ja juhina Tartu Kommertspangas, ASis Walko, AS Baltika Valga Õmblusvabrikus, Valga Mööblivabrikus ja Tartu Mööblikombinaadis.
On raamatute „Kulude juhtimine ja arvestus tulemuslikkusele suunatud organisatsioonis“ I osa (2008), „Amortisatsioonikulu (kulumi) arvestuse käsiraamat“ (2008), “Juhtimise võlu ja valu” II osa (2002), “Juhtimise võlu ja valu” I osa (2001) ja “Rahakäibe juhtimine” I osa (2000) autor ning raamatute „70 kulude juhtimise ja arvestuse ülesannet“ (2010), “Eelarvejuhendi koostamine kohalikele omavalitsustele, riigiasutustele, äriühingutele” (2007), “Eelarvestamine – üks strateegilise controllingu juurutamise eeldusi organisatsioonis” (2004), “Rahakäibe juhtimine” II osa (2001), Müügikäsiraamat (1999/2000) ja “Kuluarvestuse süsteemi loomine ettevõttes” (1999) kaasautor. Lisainfo raamatutest http://www.finantskoolitused.ee/raamatud/